ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI: ÜLGÜR GÖKHAN

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI: ÜLGÜR GÖKHAN

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI: ÜLGÜR GÖKHAN

Çanakkale’nin başarılı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan siyasi gelişmeler ve yerel seçim değerlendirmelerinde bulundu. Ajans Başkanımız Ahmet Kerem Albayrak’ın sorularına büyük bir samimiyetle yanıtlar veren Gökhan yerel seçimlerle ilgili beklentilerinden bahsetti. Gökhan: Seçimin ülkemize hayırlar getirmesini dilerim. Çanakkale’de ise beklediği oy yüzdesi hakkında yüzde ellinin üzerinde oy bekliyorum ama takdir değerli seçmenin dedi. Kendisine samimi sohbettinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

ÜLGÜR GÖKHAN KİMDİR?

Ülgür Gökhan 1950 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. Çanakkale’de başladığı eğitim hayatına Galatasaray Lisesi’nde devam etti. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

1989 yılı yerel seçimlerinde SHP’den kontenjan Belediye Meclis Üyesi seçildi. 1992 yılında CHP’nin yeniden açılmasıyla CHP’nin Kurucu İl Başkanı oldu. 1999 yılı yerel seçimlerinde CHP’den yeniden Belediye Meclis Üyesi seçildi.

2002 yılında, dönemin Belediye Başkanının milletvekilliği için istifa etmesiyle boşalan belediye başkanlığı görevine meclis üyelerinin oylarıyla seçildi. 2004 yılında CHP den Belediye Başkan adayı olarak seçime girdi ve Çanakkale Belediye Başkanı oldu. 2009 ve 2014 yıllarında girdiği yerel seçimleri kazanarak belediye başkanlığını devam etmektedir.
Ülgür Gökhan, ÇTSO ve Çanakkale Spor’un yönetici kadrolarında görev aldı, Rotary Kulüp Başkanlığı yaptı. Ülgür Gökhan Galatasaraylılar Birliği ve GS Spor Kulübü divan kurulu üyesidir. Ayrıca Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyeliği görevini de sürdürmektedir.